GEZGİNCE - Şelale Alabalık Tesisleri - Başiskele, Kocaeli

Murat ENÖZ

 

Etiketler: Selale Alabalık Tesisleri, Yuvacık Barajı Kirazlı Dere Mevkii, Başiskele, Kocaeli, Köy Kahvaltısı, Canlı Alabalık.

Genel Özellikler:

Yuvacık barajının hemen üstünde, insanı dinlendiren şelale sesinin tam içinde birbirinden leziz yemekleri tadabileceğiniz bir mekan. Güleryüzlü yaklaşım, küçük bir karadeniz köyüne benzer doğal görünüm eşliğinde, köy kahvaltısı için ya da alabalık yemek için tercih edilebilecek güzel bir mekan...

Ulaşım

Özel araçlarımızla sabah 07:00' da İstanbul' dan hareket ettik. önce Gölcük tabelasını takip ettik. Başiskele, Yuvacık Barajı ve sonunda tesise ulaştık.

Seyahatimizin Özeti

Tesise ulaştıktan sonra yediğimiz doğal köy kahvaltısı güzeldi ve şelale sesi eşliğinde çayımızı yudumladık. Tesis içerisinde alabalıklar canlı olarak özel havuzlarda tutuluyor.

Tesis içerisinde ıhlamur-kestane ve çam balları satılıyor. Bal, ıhlamur ve kestane kokuyor. Yumurtaların içi koyu sarıydı ve tadı çok güzeldi. Sessizlik sadece şelale sesi ile bozuluyordu...

Kahvaltı sonrası Aytepe yürüyüş parkuruna doğru özel aracımızla hareket ettik. Günübirlik gezi düşünüyorsanız Şelale Alabalık Tesisleri' ne gitmenizi tavsiye ederim.

TESİSİN ADI: Şelale Alabalık Tesisleri
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Adres:
Yuvacık Barajı Kirazlı Dere Mevkii Başiskele / Kocaeli
Telefon :
0(262) 345 0004
Mail:
selaletesisi@gmail.com
Web Adresi: http://www.selaletesisi.com

 

***