GEZGİNCE - Yuvacık Barajı, Başiskele, Aytepe Yürüyüş Parkuru - Kocaeli

Murat ENÖZ

 

Etiketler: Aytepe Yürüyüş Parkuru, Yuvacık Barajı Kirazlı Dere Mevkii, Başiskele, Kocaeli, Köy Kahvaltısı, Canlı Alabalık, Şelale Alabalık Tesisi.

Genel Özellikler:

İstanbul' dan günübirlik gezi, yürüyüş, köy kahvaltısı için ya da alabalık yemek için  tercih edilebilecek güzel bir mekan...
Uzun bir ormanlık yürüyüş alanı mevcut.

Ulaşım

Özel araçlarımızla sabah 07:00' da İstanbul' dan hareket ettik. önce Gölcük tabelasını takip ettik. Başiskele, Yuvacık Barajı ve önce Saklı Vadi Dinlenme Tesisi daha sonra da Şelale Alabalık Tesisleri' ne tesise ulaştık.

Seyahatimizin Özeti

Tesise ulaştıktan sonra yediğimiz doğal köy kahvaltısı güzeldi ve şelale sesi eşliğinde çayımızı yudumladık. Tesis içerisinde alabalıklar canlı olarak özel havuzlarda tutuluyor.

Tesis içerisinde ıhlamur-kestane ve çam balları satılıyor. Bal, ıhlamur ve kestane kokuyor. Yumurtaların içi koyu sarıydı... Sessizlik sadece şelale sesi ile bozuluyordu...

Kahvaltı sonrası Aytepe yürüyüş parkuruna doğru özel aracımızla hareket ettik. Günübirlik gezi düşünüyorsanız Şelale Alabalık Tesisleri' ne gitmenizi tavsiye ederim.

Yuvacık Barajı, Başiskele, Aytepe Yürüyüş Parkuru - Kocaeli için lütfen tıklayınız >>
             (www.gezgince.org' a özel !)

 

***